Co vás zajímá o koučinku?

Zde najdete odpovědi na 90 % nejčastějších dotazů, které nám posíláte.
Pokud tady odpověď přesto nenajdete, napište zprávu s dotazem
nebo jednoduše zavolejte.

FB-kontakt-LB Můžete mě kontaktovat i přes můj Facebook.

Nejčastější otázky

 • Q.Za jak dlouho se dostaví výsledky?

  A.Standardně je vyzkoušené, že 5 až 12 sezení poskytne prostor a čas k efektivní práci na sobě a požadované proměně vnitřního postoje i odpovídajícího jednání.  Každý má však svou individuální cestu, takže výsledný počet sezení se může značně lišit. Pro efektivní koučink doporučuji minimálně 3 sezení.

 • Q.Je nutné se s koučem vidět osobně?

  A.Není, setkání může probíhat jednoduše online prostřednictvím internetu, například po Skypu. Každý sedí pohodlně u svého počítače a společně hovoří pomocí mikrofonu.

 • Q.Pomáhá koučink vždy?

  A.Záleží nejvíce na to tom,v jakém rozpoložení se klient nachází a jak moc chce svůj život skutečně proměnit. Jako každá metoda má své zacílení, nejvíce funguje u takových lidí, kteří jsou motivovaní, aktivně spolupracují, dělají na koučovacích sezeních dojednané konkrétní kroky a uvědomují si, že kouč je zodpovědný za proces a oni sami jsou zodpovědní za výsledky koučování. Kdo si myslí, že když se nechá koučovat, nemusí nic dělat, tomu doporučuji nejdříve se na koučování vnitřně připravit i na celkový proces reálných změn.

 • Q.Jak koučink probíhá?

  A.Jedná se o vedený partnerský rozhovor, který probíhá online. Dle zkušeností je nejpřínosnější délka sezení  1 hodinu. Na konci sezení si koučovaný odnáší svůj akční plán v písemné variantě a kompletní zápis z celého koučování. Během sezení nastávají žádoucí „aha momenty“, které vedou k hlubokému uvědomění, pochopení souvislostí a nalezení řešení situace.

 • Q.K čemu mi koučink může být dobrý?

  A.Naučí Vás pokládat si otázky, které si běžně nepoložíte. Naučíte se řídit sám sebe žádoucím a vědomým směrem.Ukáže jak věci skutečně začít dělat a nejen o nich debatovat. Zvýší vaši schopnost lépe pracovat s časem a prioritami. Přinese Vám poznání jak si cíle konkrétně a jasně určovat a proto je také snadněji dosahovat.

 • Q.Co když se na koučování nehodím?

  A.Vše si vyzkoušíte na první online hodině, kterou máte v rámci garance vrácení peněz. Uvidíte, jestli je koučink to, co potřebujete. Během první hodiny se do 30 minut od začátku můžete v klidu rozhodnout, jestli budete pokračovat. Kdyby ne, tak vám peníze vrátíme v plné výši zpět. Dle mých zkušeností však trvalá změna nastává po 3 sezeních, proto se vyplatí vytrvat.

 • Q.Jak to funguje, když si budu chtít k balíčku dokoupit další hodiny?

  A.Pokud už v průběhu balíčku zjistíte, že budete chtít v koučování pokračovat, rovnou se domluvíme na jednom z koučovacích sezení. Funguje to tak, že jednoduše doplatíte rozdíl balíčků. A pokud se rozhodnete například až po několika měsících, není problém dokoupit nový balíček, ovšem již za plnou cenu.

 • Q.Kdo volá první?

  A.Vždy první volá klient. Je to kvůli tomu, že klient se může ještě připravovat, udělat si pohodlí a sám si určí, kdy sezení v rámci domluvené hodiny začne. Se začátkem sezení samozřejmě iniciativu přebírá kouč. Může se stát, že klient zapomene zavolat nebo se opozdí. V tom případě se zmeškané minuty nijak nenahrazují a sezení končí v předpokládaný čas. Sezení lze také přesunout, pokud je to dostatečně v předstihu. O tom více v další otázce.

 • Q.Lze domluvené koučovací sezení přesunout?

  A.Ano, koučování lze jednou přesunout, pokud se domluvíme alespoň 2 dny dopředu. To znamená, že pokud v pondělí vím, že spolu máme ve středu koučovací sezení, ale nestíhám, tak musím dát nejpozději v pondělí vědět, že se ve středu nemohu zúčastnit. Sezení potom přesuneme na někdy jindy, kdy budete moci. V klidu si to rozmyslete. Podruhé však koučovací sezení přesunout nelze. Jsme přeci jen lidi, takže kompromis „jednou“ je, myslím, fér :)

 • Q.Jak na sebe získáme kontakt?

  A.Hned, jak bude balíček zaplacený, si vyměníme kontakty a domluvíme se, jakou formou bude koučovací sezení probíhat. Nejčastěji sezení probíhá přes Skype nebo podobnou aplikaci, například přes Google Hangouts. Další formou je telefon. Ze všech možných řešení však doporučuji především Skype. Pokud nemáte účet u Skype, tak si ho jednoduše vytvoříte, je to zdarma. Pokud budete chtít, tak vám můžu doporučit návod, jak na to.

 • Q.On-line koučink znamená, že si pustím nějaké video?

  A.Ne, znamená to setkání v reálném čase prostřednictvím internetu, například po Skypu. Jedná se o plnohodnotný vizuální i zvukový kontakt na dálku setkáním „tváří v tvář“. Postupuje se stejným způsobem jako při fyzickém setkání s tou výhodou, že můžete být připojeni kdekoliv.

 • Q.Do kdy musím balíček využít?

  A.Využití balíčku Základ a Standard je do jednoho roku od zakoupení. Balíček Premium je možné využít do jednoho a půl roku.

Nenašli jste svoji odpověď?

Zeptejte se, rádi vám odpovíme.

Jméno a příjmení

Email

Váš dotaz